دوره «سرنوشت من» با نگاهی بر سریال Queen’s Gambit

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
200.000 تومان
تحلیل سریال Queen's Gambit

مزایای این دوره برای من

درباره‌ی این دوره

queen’s gambit سریال بسیار خوش‌ساخت و مخاطب‌پسند است. در عین حال چه مخاطب به لایه‌های زیرین روانشناختی فیلم توجه کند و چه نکند، تأثیر خود را می‌گذارد. در این جلسه سعی کردیم از دیدگاه روانکاوانه با فیلم همراه شویم و در کنار تحلیل داستان جذاب سریال، موضوع مطرح‌شده فیلم را در زندگی خودمان جستجو کنیم.
اینکه «سرنوشت من» در گرو چه عواملی است؟ شاید سؤال خیلی از افراد باشد. اینکه نقش «مادر» و شرایط دوران کودکی در سرنوشت هرکس چطور مؤثر است.

بعضی فیلم‌ها بر روی صفحه‌ی نمایش، گویی فرصتی به بیننده می‌دهند تا بخش‌هایی از وجودش را که کم‌تر دیده است یا ندیده است در مقابل چشمانش ببیند. بخندد یا گریه کند فرقی نمی‌کند، در هرحال فرصتی برای دیدن نادیده‌ها است.
در این سریال هم همین‌گونه است.

سرنوشت کودک پیش از تولدش مشخص می‌شود.

ژاک لکان

محتوای دوره

دوره «سرنوشت من» با نگاهی بر سریال Queen's Gambit

نظرات کاربران

زهرا مرتضایی
زهرا مرتضاییعضو سرکل اول
بیشتر بخوانید
مهم ترین نکته که برای من در این دوره بسیار مشهود بود هدفمند بودن تمام افراد در جهت ارائه مباحث و برنامه ریزی دقیق و اصولی برای طی کردن راه بود. یکی از بهترین اتفاقات تحصیلی من اشنا شدن با مرکز تجربه زندگی بود.. مرکزی که شما را به تجربه اصولی و درست دعوت می‌کند.
ملیکا داوودی
ملیکا داوودیعضو سرکل اول
بیشتر بخوانید
کلاس‌های مدرسه تجربه زندگی برای من بسیار کاربردی و مفید بوده و هست؛ چرا که تمامی نکات و موضوعات کلیدی در مباحث درسی، با تیمی حرفه‌ای برنامه‌ریزی شده است. از طرفی وضعیت دانشجویان و کیفیت کلاس‌ها، از طریق کارشناسان مدرسه چک شده و در جلسات منتورینگ در مورد مسائل شخصی و کلاسی بحث می‌شود. چنین کیفیتی رو من تا الان در دوره هایی که گذرانده بودم تجربه نکردم. افتخاری است برای من شاگردی در مدرسه تجربه زندگی.
قبل
بعدی
اسکرول به بالا