ارتباط با ما

«وارد شدن به سرزمین روانشناسی و روانکاوی در بسیاری از اوقات همراه با تردید زیادی است. ما این حساسیت را درک می‌کنیم و خوشحالیم که شما به ما اعتماد می‌کنید.»

ما در مدرسه تجربه زندگی با برگزاری دوره‌های بلندمدت و ساختارمند؛ و دوره‌های عمومی ویژه مشتاقان یادگیری و تجربه، برای ورود به حوزه‌های تخصصی در روانشناسی و روانکاوی، همراه شما هستیم.

برای شروع کار به عنوان روان‌درمانگر روانکاوانه یکی از سه محور اصلی، دریافت آموزش استاندارد و تخصصی است. دوره «تجربه بالینی» دوره تربیت درمانگر روانکاوانه بوده و برمبنای منابع آموزشی و توصیه‌های انجمن بین‌المللی روانکاوی طراحی شده ‌است. آموزش‌های دوره تجربه بالینی در کنار دریافت رواندرمانی فردی، می‌توانند اولین قدم‌ها برای شروع مسیر باشند. برای مشاهده سیلابس دوره تجربه بالینی اینجا کلیک کنید.

مدرسه تجربه زندگی در کنار آموزش‌های تخصصی، دوره‌ها و کارگاه‌های متنوعی برای افرادی که در حوزه روانشناسی تخصص ندارند ولی مایلند از آموزش‌های روانشناسی و روانکاوی در راستای بهبود تجربه زندگی خود بهره ببرند، برگزار می‌کند.

تعداد حلقه‌های برگزارشده

0

تعداد دوره‌های برگزار شده

0

تعداد اعضای فعال مدرسه

0
شماره خفن

عضویت سایت

0

راه های ارتباطی ما

شما با توجه به اشتیاق و علاقه یا اهداف حرفه‌ای خود، می‌توانید برای دریافت آموزش در کارگاه‌های مرتبط در مدرسه تجربه زندگی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره‌ها و مشاهده دسته‌بندی آن‌ها لطفا به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و یا از طریق پشتیبانی با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

امکان شرکت در دوره تجربه بالینی برای افراد علاقمند وجود دارد. اما در صورتیکه در روند درمان روانکاوانه فردی نباشید و اطلاعات پایه‌ای روانشناسی و مرتبط با روانکاوی نداشته باشید، احتمالا این دوره برای شما غیرسودمند و حتی در برخی موارد می‌تواند همراه با آسیب باشد. علاوه بر این برای شروع کار به عنوان رواندرمانگر تحلیلی، بر اساس قوانین کشور داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی مرتبط در حداقل دو مقطع لازم است. بنابراین اگر به سبب علاقمندی، مایل به شرکت در دوره تجربه بالینی هستید، حضور شما بعد از مصاحبه اولیه در دوره مانعی نخواهد داشت.

دوره تجربه بالینی، دوره‌ای برای دریافت آموزش تخصصی در حوزه رواندرمانی روانکاوانه است. اگر فکر می‌کنید که برای حضور در دوره و شروع آموزش تخصصی، آمادگی کافی دارید، می‌توانید برای ثبت‌نام اقدام کنید و در مصاحبه اولیه شرکت کنید. به یاد داشته باشید آموزش روانکاوی بدون دریافت درمان فردی چندان موثر و مفید نخواهد بود.

در مدرسه تجربه زندگی اشتیاق و پشتکار علاقمندان به یادگیری روانکاوی ارزش و اهمیت بسیاری دارد. به همین منظور راه‌حل‌هایی پیش‌بینی شده تا افرادی که صرفا به دلیل مساله مالی ممکن است امکان حضور در دوره را از دست بدهند، بتوانند با ما همراه باشند. چنانچه علاقمند به شرکت در دوره تجربه بالینی هستید و خود را آماده شرکت در این دوره می بینید؛ اما برای پرداخت شهریه محدودیت‌هایی دارید، می‌توانید درمورد شرایط خود در مصاحبه اولیه صحبت کنید و در صورتی که واجد شرایط باشید، از بورسیه مدرسه تجربه زندگی استفاده کنید.

اولین شرط آغاز کار درمان با رویکرد روانکاوانه، صحبت کردن درباره آن با درمانگر فردی بوده و بعد از موافقت درمانگرمان است که می‌توانیم برای فعالیت حرفه‌ای وارد آموزش شده و با دریافت سوپرویژن کار بالینی را آغاز کنیم. از سوی دیگر بنا به قوانین کشور برای انجام کار حرفه‌ای به عنوان درمانگر، داشتن حداقل دو مدرک مرتبط با روانشناسی یا مشاوره لازم است.

توصیه می‌شود که پیش از شروع آموزش روانکاوی، درمان روانکاوانه فردی خود را نیز آغاز کرده باشید. هر رویکرد درمانی، آموزش مرتبط با همان رویکرد را معنادار و موثر می‌کند. بنابراین برای دریافت آموزش روانکاوی لازم است درمان فردی خود را با همین رویکرد آغاز کنید.

آموزش زمانی معنادار خواهد بود که شما مفاهیم این رویکرد را در طول درمان تجربه و لمس کرده باشید. همانطور که گفته می‌شود خواندن کتاب آشپزی از شما آشپز نمی‌سازد! به همین سبب توصیه اکید در رابطه با دریافت آموزش روانکاوی این است که پیش از آغاز برای داشتن آمادگی و ظرفیت کافی، رواندرمانی روانکاوانه فردی خود را آغاز کرده باشید. چنانچه تمایل به شرکت در این دوره دارید، می‌توانید درمان فردی خود را از همین حالا شروع کنید. در صورت تمایل، ما در این رابطه همراه شما خواهیم بود.

خیر. این مورد الزامی ندارد. اما در صورت تمایل به همکاری با مرکز تجربه زندگی در آینده به عنوان درمانگر، لازم است که رواندرمانگر شما و رویکرد ایشان مورد تایید مرکز تجربه زندگی باشد.