به مدرسه تجربه زندگی خوش آمدید

مدرسه
تجربه زندگی

مدرسه تجربه زندگی

یادگیری از طریق تجربه

دسته‌بندی دوره‌ها

مقدمه ای بر روانکاوی


سیلابس اول، با عنوان «مقدمه ای بر روانکاوی» برای افرادی برنامه‌ریزی شده است که دغدغه‌ی شناخت روانکاوی، مقالات فروید و اتاق درمان دارند. بطور کلی شناخت روند روانکاوی پس از مرگ فروید، از روابط ابژه، روانشناسی خود تا لکان در این سیلابس مورد بررسی قرار گرفته است. در هر کدام از ویدیوها در مورد یکی از مفاهیم روانکاوی، تشخیص‌ها، ساختارها، مقاله‌هایی که فروید و شاگردانش ارائه کردند صحبت شده است.

مدرس : مهدی نوروزی

مقدمه ای
بر روانکاوی


اپلای

درمان روانکاوانه شخصی

قدم اول در این مسیر، آغاز روان‌درمانی روانکاوانه خود شما است. در کلینیک تجربه زندگی برای شما روانکاو مناسبی پیش‌بینی می‌شود.

جلسه‌های سوپرویژن و آبزرو

به صورت منظم جلسه‌های سوپرویژن (نظارت بالینی) برای شما تنظیم می‌شود همچنین برای آزمودن مهارت‌های بالینی، شما در جلسه با مراجع واقعی توسط سوپروایزر آبزرو (مشاهده) می‌شوید.

مُراجع دیدن

پس از آن‌که شما در این مسیر از سوی منتور مدرسه دارای صلاحیت برای آغاز درمانگری تشخیص داده شدید، از طرف کلینیک به شما مراجعین ارجاع داده می‌شود.

آموزش روانکاوی

در این برنامه‌ی شش ماهه، مسیر مشخصی از مطالعات برای شما پیش‌بینی شده است که در قالب یک برنامه‌ی ۲۴هفته‌ای در ابتدا به شما ارائه می‌شود. این برنامه همراه با کارگاه‌ها و ویدئوهای آموزشی تکمیل می‌شود.

دوره‌های آموزشی‌

این بخش شامل دوره‌های مجموعه تجربه بالینی و دیگر دوره‌های آموزش روانکاوی و روان‌درمانی است.
در این بخش سایت می‌توانید دوره‌ها را به صورت تکی تهیه نمایید؛
توجه داشته باشید برای تهیه‌ی کل دوره‌های تجربه بالینی و شرکت در ورکشاپ‌ها و جلسات منتورینگ،
می‌توانید در مدرسه تجربه زندگی اپلای کنید.

روانکاوی
گزارش بالینی یک مورد انحراف

دوره گزارش بالینی یک مورد انحراف

این جلسه در قالب ارائه‌ی یک مورد از پرورژن [انحراف] است که تحت روانکاوی قرار داشته است و همزمان نکات آموزشی مرتبط با آن نیز ارائه می‌شود.

خرید دوره

تجربه بالینی
اصول روان‌درمانی پویشی بلند مدت

دوره اصول روان‌درمانی پویشی بلندمدت

کابانیس دومین دوره از مجموعه‌ی «تجربه بالینی» است.برای حضور در این دوره، ابتدا لازم است سوابق بالینی خود را به ایمیل مدرسه تجربه زندگی ارسال کنید .

ورود به دوره

تجربه بالینی
دوره مقدمه‌ای بر روانکاوی

دوره مقدمه‌ای بر روانکاوی

مقدمه‌ای بر روانکاوی اولین دوره از مجموعه‌ی «تجربه بالینی» است.برای حضور در این دوره، ابتدا لازم است سوابق بالینی خود را به ایمیل مدرسه تجربه زندگی ارسال کنید .

ورود به دوره


زندگی‌نامه ژاک لکان (1982-1902)

ژاک لکان (Jacques Lacan) را می‌توان تأثیرگذارترین روانکاو بعد از فروید دانست. او نیز مانند فروید ابتدا پزشک شد و سپس فهمید اصول پزشکی برای درمان روانکاوی کارساز نیست. او نه تنها در حوزه بالینی، بلکه در حوزه‌های ادبیات، جامعه‌شناسی، سیاست، مطالعات جنسیت و دیگر زمینه‌هایی که نیازمند تفکر انتقادی هستند، تاثیرگذار بوده است. زندگی‌نامه‌ی دقیق لکان می‌تواند منابع ارزشمندی برای مطالعه بیشتر علاقمندان معرفی کند.

در ادامه‌ی این مطلب، گاه‌شمار زندگی «ژاک لکان» را به همراه آلبوم تصاویری که دخترش «جودیت میلر» جمع آوری کرده است، مشاهده می‌‌کنید.

دوره‌های تحلیل فیلم

دوره‌های تحلیل فیلم مرکز تجربه زندگی


نظرات
کاربران دوره ها

زهرا مرتضایی

زهرا مرتضایی

مشهودترین و مهم ترین نکته برای من در این دوره، هدفمند بودن تمام افراد در جهت ارائه مباحث و برنامه ریزی دقیق و اصولی برای طی کردن راه بود. یکی از بهترین اتفاقات تحصیلی من آشنا شدن با مدرسه تجربه زندگی بود؛ مدرسه‌ای که شما را به تجربه اصولی و درست دعوت می‌کند.

ملیکا داوودی

در دوره‌های مدرسه تجربه زندگی تمامی نکات و موضوعات کلیدی در مباحث درسی، با تیمی حرفه‌ای برنامه‌ریزی شده است. از طرفی وضعیت دانشجویان و کیفیت کلاس‌ها، از طریق کارشناسان مدرسه چک شده و در جلسات منتورینگ در مورد مسائل شخصی و کلاسی بحث می‌شود. چنین کیفیتی را تا به حال در دوره های قبلی‌ام تجربه نکرده بودم. افتخاری است برای من شاگردی در مدرسه تجربه زندگی.

مهشید پروانه

مهشید پروانه

برای امسال تصمیم داشتم در یکی از مراکز آموزش روانکاوی پذیرش بگیرم. حالا که چند ماهی از شروع دوره در مدرسه روانکاوی تجربه زندگی می‌گذرد، می‌توانم بگویم یکی از خوشایندترین تصمیمات زندگی‌ام را گرفته‌ام. همراه شدن با اولین تجربه‌ی این گروه شاید کمی تردید برانگیز به نظر می‌رسید؛ اما با اشتیاق و اراده‌ی قوی‌ای که از آقای درخشان از قبل و بقیه‌ی اساتید و عوامل دوره در جلسه‌‌ی معارفه به نظرم آمد، با اطمینان و اعتماد پا به این عرصه گذاشتم و هر روز انگیزه، علاقه و اعتمادم بیشتر شد. چیزی که شاید این مدرسه را از مدارس روانکاوی دیگر جدا می‌کند، وجود تیمی حرفه‌ای، دلسوز و مسئولیت‌پذیر است که مطالب را با کیفیت به اندازه‌ی کافی خوب در اختیارمان می‌گذارند. از طرفی، در این مسیر همراه دانشجویان هستند و ما از بستر امن و راحتی برای بیان کاستی‌ها و مشکلات خود برخودار هستیم.

 

 

وارد شدن به سرزمین روانشناسی و روانکاوی در بسیاری از اوقات،

همراه با تردید زیادی است. ما این حساسیت را درک می‌کنیم و خوشحالیم که شما به ما اعتماد می‌کنید.

 

اسکرول به بالا